V Ogólnopolski Konkurs
Historyczny na ,,Apel Poległych”
został rozstrzygnięty
Temat: ,,Apel
Poległych ku czci bestialsko pomordowanych, bohaterskich Synów i
Córek naszej Ojczyzny, a których miejsca pochówku nadal nie są
znane, odczytany na Zaduszkach Narodowych w Gminie Radziechowy -
Wieprz w dniu 5 listopada 2011r.”
HONOROWY
PATRONAT NAD KONKURSEM OBJĘLI:
-
Ks. Tadeusz Rakoczy - Biskup Ordynariusz
Diecezji Bielsko - Żywieckiej
-
Jarosław Kaczyński Prezes PiS
-
Wanda Sadlik - Prezes Stowarzyszenia
Rodzin Katyńskich w Bielsku-Białej
-
Kazimierz Matuszny - Poseł V kadencji
Sejmu RP
-
Stanisław Pięta –Poseł V kadencji Sejmu
RP
-
Stanisław Faber - Śląski Kurator Oświaty
-
Grzegorz Figura - Wójt Gminy Radziechowy
– Wieprz
-
Piotr Tyrlik – Wójt Gminy Węgierska Górka
RADA KONKURSU
Ks. Stanisław Bogacz -
Dziekan Dekanatu Radziechowskiego
Ks. Ryszard Kubasiak -
Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Marcina w Radz.
Mgr Przemysław Kubaszek -
Prezes BS w Radziechowach
Mgr Wiesław Jakubiec -
Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wieprzu
Dr Przemysław Dyrlaga -
nauczyciel historii w Gimnazjum nr 2 w Wieprzu
Ks. Krzysztof Ciurla –
wolontariusz Stowarzyszenia Dzieci Serc
Mgr Agnieszka Klimonda -
wolontariusz Stowarzyszenia Dzieci Serc – Sekretarz Rady
Mgr Jadwiga Klimonda -
Prezes SDS
Mgr Marek Falkowski –
wolontariusz S D S, Redaktor strony
www.pokolenie-jp2.pl
Dariusz Szatanik – Dyrektor
Biura Poselskiego PiS w Żywcu.
Patronat medialny:
,,Niedziela”, ,Źródło”
Dnia
18.05.2011r Komisja Konkursowa w składzie :
-
Przewodniczący – dr Przemysław Dyrlaga
- Członek
Komisji – mgr Jadwiga Klimonda
- Członek
Komisji – mgr Marek Falkowski
- Sekretarz
– mgr Agnieszka Klimonda
Przyznała:
W Kategorii I Apel Poległych
I miejsce egzekwo
zajęły:
·
Alicja Kawala z Zespołu Szkół - Gimnazjum
nr 2 im. C.K. Norwida ul. Jakubowskiego 12 32 – 700 Bochnia,
opiekun pracy - Marta Kukułka naucz. historii.
·
Karolina Witos i Joanna Świniańska z
Gimnazjum Publicznego nr 3 Juszczyna 275, 34-382 Bystra, opiekun
pracy - Monika Dyrlaga -nauczyciel j. polskiego.
II miejsce zajęła:
Urbaś Regina z ZSME ul. Komisji Edukacji Narodowej 3,
34-300 Żywiec,
opiekun pracy -
Lucjan Sawicki – nauczyciel historii.
III miejsce zajęła:
Paulina Szlachetko z Gim. nr 2 im. C.K. Norwida ul. T.
Jakubowskiego12
32 – 700
Bochnia, opiekun pracy - Małgorzata Buszko naucz.
historii.
W Kategorii II Patriotyczny
Montaż Poetycki:
I miejsce zajęły:
II miejsce zajęli:
III miejsce zajęli:
-
Dominika Gawlas z II LO im.
Asnyka ul. Jutrzenki 13 43 – 300 Bielsko – Biała opiekuni
pracy – Robert Michalski i Janusz Kaps
-
Gabriela Sacha z
Społecznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J.
Tischnera nr 8 ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 31 –
436 Kraków, opiekun pracy Anna Kamińska nauczyciel
j. polskiego.
-
Sandra Kowalska z II LO im.
Asnyka ul. Jutrzenki 13 43 – 300 Bielsko – Biała, opiekun
pracy - Aleksandra Waleriś nauczyciel j. polskiego.
Pozostałe
prace otrzymują wyróżnienia.
Laureatom i
wyróżnionym oraz ich opiekunom prac gratulujemy i zapraszamy do
odbioru nagród.
O terminie
uroczystego wręczenia nagród powiadomimy.
Tegoroczne prace konkursowe mile zaskoczyły
Komisję Konkursową i to z kilku powodów:
-
Ilość uczestników i to z różnych ośrodków
Polski; od Zakopanego, przez Bochnie, Kraków, Tarnawę, Suchą
Beskidzką, Brzeszcze, Olkusz, Jadowniki, Siemianowice,
Siedlce, Mońki, Spytkowice, Żywiec, Juszczynę, Radziechowy
do Bielska - Białej włącznie. Szkoły z Bielska – Białej już
kolejny raz zdominowały konkurs ilością nadesłanych prac –
14 prac, 19 uczestników, 6 nauczycieli, opiekunów prac.
-
Poziom prac z roku na rok jest coraz
wyższy, z czego cieszy się Komisja Konkursowa, chociaż ma
niemały kłopot w wytypowaniu Laureata.
-
Po raz pierwszy otrzymaliśmy prace pisane
wierszem, w związku z czym Komisja zdecydowała utworzyć
Kategorię II - Patriotyczny Montaż Poetycki. A jak te prace
zostaną uhonorowane – będzie miłą niespodzianką.
Do zobaczenia na
rozdaniu nagród